به وبسایت ایرکلیما (آب و هوا ایران) خوش آمدید
X
تبلیغات
زولا

پیش بینی هفتگی وضعیت آب و هوا کشور + نقشه دما و بارش

چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 06:50 بر اساس نقشه های پیش یابی و آنالیز مدل های آب و هوایی وضعیت هوای کشور طی 7 روز آینده بدین شرح می باشد: پنجشنبه 6 مهر 96؛ بارش ها با شدت در استان گیلان  و غرب مازندران تداوم خواهد شد، این بارش ها در برخی ساعات شدید بوده می تواند در مناطقی از این دو استان سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها شود. این شرایط در مناطق شمالی استان های آذربایجان شرقی و اردبیل نیز انتظار می رود. 

در مناطقی از استان های آذربایجان غربی، ارتفاعات در زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی رشد ابر، وزش باد و در برخی ساعات رگبارهای پراکنده بهمراه رعد و برق پیش بینی می شود. 

 

کاهش ملموس دما هوا طی روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور  تداوم خواهد داشت. این افت دما هوا تا 8 درجه سلسیوس در برخی از نقاط نوار شمالی کشور انتظار می ورد. بر روی سایر مناطق مرکز و جنوب کشور روند نسبی افزایش دما هوا طی روز های سه شنبه تا پنجشنبه هفته جاری پیش بینی می شود.طی روز جمعه 7 مهر 96؛ تداوم بارندگی ها در سواحل خزر پیش بینی می شود، ضمن آنکه هسته بارش در روز جمعه در شرق گیلان و غرب استان مازندران بوده لذا امکان آبگرفتی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل های این مناطق دور از انتظار نمی باشد. 

بارش بشکل پراکنده توام با رعد و برق در مناطقی از استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان و جنوب استان گلستان پیش بینی می شود. 


هوای سردی که از روز چهارشنبه در نوار شمالی کشور تاثیر گذار خواهد بود طی روز جمعه به مناطق بیشتری در نیمه شمالی و شمال شرقی کشور نفوذ داشته و موجب کاهش ملموس دما هوا در طی پایان هفته جاری در نیمه شمالی کشور خواهد شد. طی روز شنبه 8 مهر 96؛ بارش ها از سواحل خزر خروج می یابد، همزمان ورود یک موج ضعیف را از سمت شمال غرب کشور خواهیم داشت، دور از انتظار نمی باشد که استان های آذربایجان غریی، شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، همدان و مرکزی، قزوین، گیلان، نقاطی از استان گلستان و خراسان شمالی رشد ابر، در برخی از ساعات بارش رگبار پراکنده  با احتمال رعد و برق پیش بینی می شود. عمده بارش ها بر روی مناطقی از شمال غرب و سواحل غربی خزر پیش بینی می شود. 


 روند نسبی افزایش دما هوا از سمت شمال غرب آغاز خواهد شد و تمرکز هوای خنک را بر روی دامنه های البرز و شمال شرق کشور خواهیم داشت.
 
روز یکشنبه 9 مهر 96؛ بر روی نواحی از شمال آذربایجان های غربی، شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، نقاطی از ارتفاعات در شمال شرق  و شمال استان های زنجان، قزوین و البرز رشد ابر گاهی همراه با بارش های رگباری پراکنده با احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.  طی روز یکشنبه  افزایش ملموس دما هوا بین 5 تا 10 درجه سلسیوس در نیمه شمالی کشور بویژه بر روی دامنه های البرز و شمال شرق کشور خواهیم داشت.


روز دوشنبه 10 مهر 96؛ با رخنه توده هوای سرد شمالی به روی دریا خزر ضمن کاهش دما هوا بشکل ملموس،  مجددا بارش ها در خط ساحلی خزر و نواحی شمالی بخش شمال غرب کشور آغاز و تشدید می یابد. از اینرو برای نواحی از آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات خراسان رضوی، ارتفاعات واقع در شمال زنجان، قزوین، البرز و شمال سمنان رشد ابر، گاهی با رگبار باران و رعد و برق به همراه کاهش دما  هوا پیش بینی می شود.

بر روی سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم بوده، روند نسبی دما هوا در پهنه مرکزی و شرق کشور پیش بینی می شود، اما ورود یک توده هوا نسبتا خنک سبب کاهش نسبی دما در استان های غربی کشور خواهد شد. روز سه شنبه 11 مهر 96؛ از شدت بارش ها در نوار شمالی کشور کاسته خواهد شد؛ بر روی نواحی از شمال غرب، سواحل خزر و دامنه های البرز بارش های پراکنده باران گاهی رعد وبرق پیش بینی می شود. 

 کاهش دما هوا ضمن تداوم در نوار شمالی کشور به بخش بیشتری از نیمه شمالی و شمال شرق تاثیر گذار بوده و دما هوا بین 5 تا 8 درجه سلسیوس در استان های حاشیه البرز جنوبی و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.


 لینک کانال تلگرامی 


لینک کانال ما در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEP7IiEWYwCyk4bO8w
نظرات (4)
شنبه 8 مهر 1396 ساعت 13:29
سلام استاد بارشهای نیمه ی جنوبی هرمزگان سواحل تنگه ازکی شروع میشه
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام

فعلا در جنوب کشور به دلیل تسلط پر ارتفاع جنب حاره بارش پیش بینی نمی شه
جمعه 7 مهر 1396 ساعت 00:49
باسلام اولین بارندگی خوزستان انشالله کی هست ازنظر فصلی هم لطف کنید توضیح بدهید.باتشکر وسپاس.
امتیاز: 0 1
پاسخ:
با سلام
با عنایت به مدل های فعلی بارش های خوزستان به صورت موثر از آبان ماه آغاز خواهد شد و ضمن آنکه بارش ها در این استان نرمال و نزدیک به نرمال در طی پاییز می باشد.
چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 20:01
با سلام خسته نباشید خواستم بدونم امسال هم در کشور مانند سال گذشته در مهر و ابان کمبود بارش خواهیم داشت؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
در کل بله کاهش بارش ها رو داریم اما این کاهش بارندگی ها به میزان پارسال نخواهد بود.
چهارشنبه 5 مهر 1396 ساعت 10:18
سلام پیش بینی شما برای بارش اولین باران پاییزی قم چه زمانی است ممنونم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
به نظر می رسه از اواخر مهر و طی آبان باید منتظر باشیم.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.