به وبسایت ایرکلیما (آب و هوا ایران) خوش آمدید
X
تبلیغات
زولا

هشدار (درجه 2): وقوع بارش های ناگهانی تابستانه و احتمال مخاطرات آب و هوایی در برخی نواحی از جنوب کشور

سه‌شنبه 24 مرداد 1396 ساعت 20:31


احتمال وقوع سیلاب محلی و جاری شدن رواناب ها به سبب بارش های شدید ناگهانی در جنوب و جنوب غرب استان کرمان، جنوب و نواحی از مرکز استان فارس، شمال و غرب استان هرمزگان و جزایر جنوبی کشور وجود خواهد داشت.


با توجه به نقشه پیش بینی مخاطرات آب و هوایی مشتمل بر مدل های (ECMWF JMA NCEP UKMO)، طی روز چهارشنبه 25 مرداد 96، در بخش هایی از استان فارس، شمال و شرق هرمزگان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان‌شرقی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار باران با رعد و برق پیش‌بینی می شود. طی این روز در استان‌های فارس، هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، ارتفاعات البرز شرقی، استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و شمال سمنان رگبار، رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد. روز پنجشنبه 26 مرداد 96، بارش علاوه بر آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی به در جنوب کشور برای استان های کردستان، شمال کرمانشاه، زنجان و غرب همدان پیش بینی می شود و در ارتفاعات البرز شرقی، استان‌های گلستان، مازندران و شمال سمنان نیز رخ خواهد داد و در استان‌های فارس، جنوب و غرب کرمان، یزد، شمال و غرب هرمزگان نیز در بعدازظهر رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید را خواهیم داشت. 


دریای خزر طی 2 روز آینده و خلیج فارس، تنگه هرمز ودریای عمان طی سه روز آینده مواج خواهد بود.از روز پنجشنبه بر میزان وزش بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان افزوده می گردد.


نظرات (2)
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 23:09
ممنونم منتظر هستم
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 25 مرداد 1396 ساعت 11:20
سلام پست یکماهه شهریور ماه کی آماده میشه منتظریم ممنون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
انشاالله طی 2 روز آینده تقدیم می گردد.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.