به وبسایت ایرکلیما (آب و هوا ایران) خوش آمدید
X
تبلیغات
زولا

تداوم بارش های پراکنده در سواحل خزر و ارتفاعات البرز/ باران به جنوب کشور سری می زند!

شنبه 21 مرداد 1396 ساعت 17:13الگوی بارش: تحلیل نقشه های هواشناسی نشان می دهد که بارش های پراکنده برای بعد از ظهر روز شنبه 21 مرداد 96، در استان‌های مازندران، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می شود. طی روز یکشنبه 22 مرداد 96، بارش های پراکنده در ارتفاعات واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی و  همچنین شرق استان هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود. برای روز های شنبه  الی یکشنبه مورخ 21 و 22 مرداد 96، در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی‌ طی ساعات بعد‌از‌ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده و وزش باد محتمل خواهد بود.


الگوهای باد و دمایی: بررسی نقشه های الگوی باد تراز سطح 10 متر نشان می دهند که طی 2 روز آینده در بخش شرقی کشور خصوصا منطقه زابل تشدید وزش باد در بعضی ساعات پیش بینی شده که به دنبال آن کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت. تحلیل الگوهای دمایی نشان می دهند که تا اواسط هفته جاری روند افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور موجب بالا رفتن میانگین دما تا حدود 2 درجه سلسیوس خواهد شد. 


مجموع بارش (Total precipitation) بر حسب اینچ منتهی به سه شنبه 24 مرداد 96 ساعت 03:30 به وقت تهران:روند دمای بیشینه  (Max Temp) بر حسب فارنهایت طی روزهای شنبه 21 لغایت چهارشنبه 25  مرداد 96 ساعت 15:30 به وقت تهران:


شنبه 21  مرداد 96


یکشنبه 22  مرداد 96


دوشنبه 23  مرداد 96حداکثر سرعت باد لحظه ای (Wind Speed Maximum) بر حسب نات طی روز شنبه 21 مرداد ساعت 15:30 به وقت تهران:نظرات (2)
یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 17:57
خیلی عذر میخوام یک سوال دیگه هم داشتن بر فرض مثال اگر بارندگی ها برای امسال نرمال باشد ایا خطر خشکسالی رفع میشود؟؟یا خیر خشکسالی تشدید خواهد شد؟؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با توجه به اینکه نمایه خشکسالی 7 ساله نشان از وضعیت خشکسالی متوسط در برخی از مناطق کشور هستند به نظر نمی رسه به صرف یک سال شرایط نرمال بارشی بتواند این مدت کاهش بارش ها را جبران نمائید و نیازمند چندین سال بارش با وضعیت نرمال و فراتر از نرمال می باشد.
یکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 17:55
سلام ممنون از مطالبتون یه سوال داشتم البته بی ربط به این خبر هست خواستم بدونم بارندگی پاییز برای امسال چگونه هست مخصوصا شهرهای های مرکزی و شرقی که درگیر با خشکسالی هستن
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام

وضعیت بارش های پاییز طی امسال روی هم رفته نزدیک به نرمال های بلند مدت خواهد بود. البته اطلاعات دقیق تر ترجیحا در پیش بینی های فصلی ما صادر خواهند شد که می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمائید.

با تشکر
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.