به وبسایت ایرکلیما (آب و هوا ایران) خوش آمدید

بارش های تابستانه و هوای شهریور ماهی در استان های حاشیه البرز، فروکش نسبی تب خوزستان!

سه‌شنبه 20 تیر 1396 ساعت 21:39


بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهند طی 4 روز آینده با عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو از فراز بخش های شمالی کشور و به دنبال آن عقب نشینی نسبی پرارتفاع جنب حاره شرایط برای رشد ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق در استان های حاشیه دریا خزر، رشته کوه البرز، شمال غرب با شدت کمتر نواحی از غرب کشور و برخی از مناطق شمال شرق کشور مهیا می باشد.  همچنین با تضعیف پر ارتفاع جنب حاره و وقوع بارندگی ها در استان های حاشیه البرز کاهش ملموس دمای هوا طی سه روز آینده بویژه طی روز پنجشنبه 22 تیر 96 در پیش خواهیم داشت.در طی این مدت بیشترین میزان بارش بر روی ارتفاعات البرز مرکزی می باشد. لذا با توجه به خصلت و ویژگی های بارش های این موقع از سال که در یک بازه زمانی کوتاه با شدت بالا رخ می دهند، امکان بروز طغیان رودخانه های فصلی دور از انتظار نبوده لذا رعایت احتیاط های لازم ، بخصوص عدم بیتوته در حریم مسیل های منتهی به دامنه های البرز طی روزهای پایانی هفته مدنظر هموطنان عزیز باشد. همچنین این بارش ها در نواحی غربی کشور شامل استان های کردستان، همدان، اراک و نواحی شمالی استان اصفهان با شدت کمتری پیش بینی می شود.

برای اواخر هفته جاری مشخصا طی روز پنجشنبه با تقویت جریانات جنوبی و مرطوب ناشی از فعالیت توده هوای موسمی، در برخی از نواحی جنوب سیستان، ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان وقوع رگبارهای تابستانه پیش بینی می شود.با توجه به وقوع بارش های پیش بینی شده در بخش های شمالی کشور کاهش دمای هوا طی سه روز آینده بر روی بخش های شمالی کشور بویژه استان های حاشیه البرز در پیش خواهد بود؛ کاهش دمایی بین 6 الی 8 درجه سلسیوس برای استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی پیش بینی می کنیم که این کاهش دما سبب خواهد شد در روز پنجشنبه شمه ای از هوای شهریور ماهی بر روی استان های حاشیه البرز از جمله تهران تجربه کنیم. بر روی سایر نواحی کشور بین 4 تا 6 درجه بر روی استان های واقع در غرب و مرکز کشور پیش بینی می کنیم.

 


همچنین هموطنان عزیز در خوزستان با خبر باشید که تب خوزستان طی سه روز آینده تا حدودی فروکش خواهد کرد بطوری که برای مثال در شهر اهواز مرکز استان کاهش دمایی در حدود 5 درجه سلسیوس تا پایان هفته پیش بینی شده و انتظار کاهش گرمای هوا را خواهیم داشت. این کاهش گرما البته با چاشنی افزایش سرعت وزش باد طی نیمه دوم هفته جاری می تواند منجر به خیزش گرد و خاک در برخی از نواحی استان گردد که تا حدودی دیده افقی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و این وزش باد که همه ساله در این ایام، پای ثابت هوای استان سیستان و بلوچستان می باشد می تواند پدیده مشابه ای را در برخی از نواحی این استان رقم بزند.


دریا خزر طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه متلاطم خواهد بود.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.